10 نکته ای که باید درباره ی بایرن مونیخ بدانیم

-همانند بارسلونا، بایرن ۴ بار قهرمانی در اروپا را تجربه کرده است : اولین قهرمانی بایرن در دوران طلایی این تیم بین سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۶ بوده که از بهترین بازیکن کل تاریخ این باشگاه ( بکن بائر، رئیس اقتخاری کنونی این تیم ) استفاده میکردند.

۲-موفق‌ترین تیم تاریخ آلمان : این تیم ۲۳ بار برندهٔ لیگ و ۱۵ بار برندهٔ کاپ‌ها و عناوین مختلف شده و از معدود باشگاهایی هست که برندهٔ تمام کاپ‌های اروپا شده است.

۳-بازی کردن در آلیانس آرنا : این ورزشگاه در شمال پایتخت باواریا‌ها احداث شده که گنجایش ۶۸،۰۰۰ نفر را دارد، این ورزشگاه در ساله ۲۰۰۵ میلادی برای جام جهانی‌ ۲۰۰۶ ساخت شد و از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های جهان هست.

۴-سریع‌ترین قهرمانی : بایرن در این فصل بوندسلیگا توانست رکورد سریعترین قهرمانی را به دست بیاورد و توانست با فاصلهٔ ۶ هفته از آخرین ‌دیدار خود جام را بالای سر ببرد.

۵-مربیگری یوپ هاینکس : مربی ۶۷ سالهٔ این تیم که از سال ۲۰۱۱ زیر فشار این باشگاه و طرفداران بود با توجه به نتیجه خوب این فصل بایرن در آخر این فصل قراردادش با این تیم به اتمام میرسد و تمدید قراردادی در کار نخواهد بود.

۶-غایبین: تونی کروس و هولگر بداشتوبر هر دو در حال حاضر مصدوم هستند و ماریو مندزوگیچ به علت محرومیت به بازی اول مسلما نخواهد رسید ولی‌ بایرن از نیمکت فوق‌العاده قدرتمندی بهر میبرد.

۷-آخرین دوره‌های لیگ قهرمانان : از ساله ۲۰۰۱ که آن ‌ها قهرمان چمپیونز لیگ شدند هر بار صعود میکردند ولی‌ حذف میشدند. همچنین در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ به فینال رسیدند در سال ۲۰۱۱ در ۱/۱۶ و در ساله ۲۰۰۹ در ۱/۴ از دورهٔ این رقابت‌ها حذف شدند و از این رقابت ها خداحافظی کردند.

۸-‌دیدار قبلی‌ در ۲۰۰۹ : در آن دیدار که بازی رفت در کمپ نو با نتیجهٔ 0-4 به پایان رسیده بود ، بایرن اسیر‌ طوفان گواردیولا شد و با نتیجهٔ ۴-۰ بازی‌ را واگذار کرد.

۹- ۲۴ جولای بازی دوستانه با بارسلونا : این بازی که یک بازی دوستانه است و منفعتش به خیریه میرسد در تاریخ ۲۴ جولای در آلیانس آرنا برگزار خواهد شد.

۱۰-پپ گواردیولا مربی آینده این تیم: تیم بایرن در تاریخ ۱۶ ژانویهٔ امسال اعلام کرد که با پپ گواردیولا سر مربی‌ اسبق تیم بارسلونا قراردادی را امضا کرده که از ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ این مربی‌ شروع به کار در این باشگاه می‌کند ، پپ گواردیولا در زمان مربیگری خود در بارسلونا توانست به ۱۴ عنوان از ۱۹ عنوان ممکن دست پیدا کند.

به نقل از سایت http://www.fcbarca.ir

/ 0 نظر / 10 بازدید